On-line v češtině

 

Herci

Podplukovník John Sheppard (Joe Flanigan)

Major John Sheppard je 35 let starý vojenský pilot. Je to navenek dobrý a prostý chlapík, o němž by nikdo neřekl, že je matematickým géniem. Má zvláštní smysl pro humor, ale je spolehlivým partnerem, plně oddaným svému týmu a misi Atlantis. V epizodě 2x08 Conversion začal mutovat ve tvora podobnému Wraithovi. Příčinou této změny bylo, že ho v předchozím díle napadla žena, které byla z DNA vyňata lidská DNA.Tato mutace však byla zneškodněna.

Dr. Elizabeth Weirová(Torri Higginson)

Doktorce Elizabeth Weirové je 35 let. Je krásná, atraktivní a ovládá pět světových jazyků. Původně byla kritikem vlády a jejích válečných zájmů, a teď zdánlivě paradoxně pracuje v armádě. Pochopila, že zde může nejúčinněji pracovat pro mírovou věc. Byla jí dána příležitost, aby vedla tým do nové galaxie na výpravu pro průzkum nových technologií a historie lidstva, tato mise se ovšem zvrhne v zachraňování lidstva samotného.

Dr. Rodney McKay(David Hewlett)

Doktor Rodney McKay je arogantní astrofyzik, kterému je 35 let. S Majorem Carterovou je považován za jednu z největších autorit vědy a technologie. Tuto postavu známe již z původní řady SG-1. Podle narážek z různých dílů je klaustrofobik, diabetik a alergický na citróny.

Teyla Emmagan (Rachel Luttrell)

Teyla Emmagan je krásná, oduševnělá, humanoidní mimozemšťanka, které je 25 let. Díky Wraithům přišla o většinu své rodiny. Přes své mládí se stane lídrem svých lidí. Zpočátku prožije krátký románek s Majorem Sheppardem, ale následně oba zaměří své zájmy na zničení Wraithů, společného nepřítele. Teyla je pro tým nenahraditelným zdrojem informací o lidech jejího světa. Kromě svého umění vyjednávat občas přispěje svými schopnostmi bojovat.Teyla má tak po svých předcích telepatické schopnosti, jenž jí umožňují vycítit přítomnost Wraithů a dokonce i s nimi telepaticky koomunikovat. Této komunikace však nevyužívá, protože Wraithové jsou mnohem lepší telepaté a tak ji mohou dokonce i ovládnout.

Dr. Radek Zelenka(David Nykl)

Z pohledu našich fanoušků je zajímavá zdaleka ne vedlejší postava českého (a dokonce i často česky hovořícího) vědce Dr. Radka Zelenky (David Nykl).

Poručík Aiden Ford(Rainbow Sun Francks)

Poručík Aiden Ford má 25 let a je v týmu jako dobrovolník. Je krásný, mladý a má velký smysl pro humor. V případě nebezpečí si však dokáže udržet chladnou hlavu i prst na spoušti. V pozdějších dílech (2. série) se z něj ovšem stane nebezpečný narkoman, závislý na Wraithském enzymu, díky kterému je mnohem silnější. Stále ovšem nezapomíná na své přátele a snaží se jim dokázat, že je normální.